Časté chyby při stěhování

Stěhování není oblíbené snad u nikoho. Řada lidí se navíc dopouští chyb, které mohou stěhování značně zkomplikovat. Podívejme se tedy na časté chyby při stěhování, kterým je třeba se vyvarovat. Levné stěhování Praha má sice velice zkušené pracovníky, nicméně přesto se můžete vyvarovat zbytečných chyb, které by situaci komplikovaly.

Pozor na přeplňování krabic a pytlů

Jedním ze zásadních problémů při stěhování jsou přeplněné krabice nebo plastové pytle. Řada lidí si totiž neuvědomuje, že papírové krabice i plastové pytle mají určitou nosnost. Z toho důvodu je zapotřebí dávat důraz na to, aby obsah nebyl až moc těžký. Dno se totiž může velice jednoduše protrhnout a věci poškodit. Do pytlů byste taktéž neměli vkládat žádné ostré předměty, protože ty snadno pytel roztrhnou. V případě stěhování knih je pak můžete svázat dohromady za pomoci špagátu. Když skládáte křehké věci do krabice, musíte dbát na to, že se musí patřičně zabalit, čímž předejdete poškození. Levné stěhování Praha však samozřejmě i tak dbá na vaše věci s nejvyšší opatrností. Ovšem vhodným zabalením křehkých předmětů zabráníte jejich pohybu a možnému poničení v krabici. Předcházet komplikacím se rozhodně vyplácí. Pokud sháníte papírové krabice, můžete si je klidně i zapůjčit.

 

Skříně i postel předem vyprázdněte

Další velice častou chybou zmiňovanou u stěhování je zamknutá skříň s poličkami uvnitř. Se skříní se totiž samozřejmě manipuluje a police se mohou poničit. Kvůli tomu se obecně doporučuje ze skříní všechno vyndat a vytáhnout i police. Skříň posléze můžete zajistit za pomoci lepicí pásky. Jako ochranu vlastního nábytku také můžete použít fixační fólii. Police se následně dají slepit dohromady páskou. Další často zmiňovanou chybou je postel s plným úložným prostorem. Při manipulaci s postelí se totiž může poničit nejen její obsah, ale také samotná postel může přijít k úhoně. Z toho důvodu se doporučuje úložný prostor kompletně vyprázdnit. Ne, že by si s tím levné stěhování Praha neporadilo, ale ušetříte tím mnoho práce a starostí. V případě stěhování lednice nezapomeňte na to, že byste ji měli dopředu vyprázdnit, rozmrazit a vytáhnout z ní všechny poličky. To samé platí i pro mrazničku.