Nejdůležitější je pohled zákazníka na danou věc. Pokud, ale zákazník potřebuje hlavě funkční toaletu a nezáleží mu tolik na novém vzhledu, či má méně peněz, je vždy lepší oprava WC to doporučuji jako instalatér který skoro dně opravuji havárie poruchy. Podíváte-li se na klasický záchod třeba kombík, zjistíte, že vlastě keramika má největší podíl na celém zařízení. Proto pokud není praská není zapotřebí ji měnit. Instalatér Ostrava

Novější záchod, mísa či vestavěné WC

Některé druhy toalet WC jsou již velice zastaralé, a zkušený instalatér doporučuje výměnu a to proto, že náhradní díly již nepasují. Například těsnění mezi nádržkou a mísou u kombíku, případně velikost otvoru na vypouštěcí ventil v nádržce, případně i některé závěsné splachovací nádržky, kde se dlouhá trubka ze splachovače uvolňuje a vzniká netěsnost jak v horním, tak ve spodním těsnění.  

Co nedoporučuji jako vyučený instalatér topenář

Pokud vidím zákazníka, který potřebuje hlavně funkční WC, poradím mu případně ideální WC kombi, nebo se snažím, pokud je to slušný systém splachování, opravit stávající toaletu. A to je ve většině případů, že každé poctivé instalatérství doporučuje opravu stávajícího záchodu.  

Co nedoporučovat lidem kteří nepotřebují dokonalí dizajn

Nedoporučuji hladké mísy, kde se zavěšení montuje pomocí speciálních klíčů, či přes otvor pro prkénko – Instalatérské práce. To z důvodu že při první opravě tohoto WC již nebude návod ani speciální klíč na povolení mísy a oprava se mnohonásobně prodraží. Nejsou všichni instalatéři znalí ve všech druzích záchodů natož značek neznámých. Táž nejsem zastánce pod omítkových závěsných modulů i když je to Geberit. Jednou třeba za 15let přijde oprava a náhradní díly už nejsou a co následuje vybourání toalety.