DOMÁCÍ SAUNA

Sauna a její blahodárné účinky na lidský organismus a zdraví jsou známy už pěknou řádku let. Saunování již zdaleka není výhradním luxusem obyvatelů severských zemí, rozšířilo se do různých koutů světa, včetně naší republiky. Jste ovšem typ, který nemá rád saunování před ostatními lidmi? Stydíte se? Nedělá vám přítomnost spolusaunujících dobře? Pak je tu pro vás domácí sauna, která nabízí dostatek soukromí.

Domácí sauna má velké množství výhod. Vy jste svým pánem, jen vy sami si určíte, kdy se půjdete saunovat. Zvolíte aroma, jaké vám vyhovuje, a nemusíte brát ohled na ostatní. Snížit nebo zvýšit teplotu či vlhkost dle vašich preferencí a potřeb není žádný problém. Domácí sauna je také skvělá pro vaše nejmenší, protože můžete snížit teplotu tak, aby vyhovovala i dětem.

domácí sauna - saunaproject.cz (2)

Domácí sauna – saunaproject.cz

 

Na trhu existuje velké množství domácích saun, a pokud se rozhodněte obohatit vaši domácnost o jednu z nich, měli byste se poradit a vše dobře naplánovat s odborníkem či firmou. Zvažte, zda pro vás a váš dům bude vhodná typizovaná kabina nebo se rozhodnete využít služby na míru, která vám vyhoví i v těch nejmenších detailech. Jako budoucí majitel můžete volit také způsob atypické sauny ve stylu, který bude ladit se stavbou vaší budovy.

Je potřeba pečlivě vybírat materiál pro stavbu domácí sauny a ohlídat si správný postup instalace, zvlášť pokud se jedná například o izolaci, která se podílí na životnosti sauny a na jejím bezproblémovém užívání. Co se týče materiálu, volit můžete například z osiky, olše, cedru nebo borovice. S tímhle vším vám profesionálové ochotně poradí a navrhnout pro vás to nejlepší řešení.

A odkud tohle všechno přišlo? Jak už samotný název napovídá, spojení finská sauna má původ v dalekém Finsku. Pro severské národy je domácí sauna téměř v každé rodině stejně tak běžná jako třeba u nás kuchyně. Zajímavostí je, že například Finové často rádi navštěvují i veřejné sauny. Pokud hledáte inspiraci pro atypickou saunu, poohlédněte se právě po těch ve Finsku. Sauny zde jsou zajímavé svojí neobvyklou stavbou, designem
a umístěním.