Jestliže se máme v plánu příští týden stěhovat a je to poměrně narychlo, jistě nám jen tak někdo ze známých svůj velký vůz nepůjčí. V takovém případě se můžeme obrátit na spolehlivou autopůjčovnu, která má ve svém portfoliu širokou nabídku služeb a prověřených vozů všech typů i značek. Výběr už je čistě na nás, ale můžeme si také nechat poradit od zkušených pracovníků autopůjčovny. Nebudeme přece chtít obytnou dodávku v případě, že máme v plánu přestěhovat babičku.

Krátkodobý a dlouhodobý pronájem dodávky

Autopůjčovny pronajímají své vozy na dlouhodobý nebo krátkodobý pronájem. V obou případech potřebujeme především spolehlivý vůz. U krátkodobého pronájmu si jej můžeme zapůjčit třeba jen na jeden den nebo víkendové stěhování. Dlouhodobý pronájem je sjednáván na dobu až 60 měsíců. Ten využívají zejména začínající živnostníci a podnikatelé, kteří nemají tak velkou finanční hotovost, aby si mohli pořídit dodávku ze svých prostředků.

Co pro nás půjčení dodávky znamená

V prvé řadě je to pronájem jako každý jiný. Platíme zde každý měsíc stejnou částku, máme tak přehled o výdajích. U dlouhodobého pronájmu jde o operativní leasing. Tady jsme dali přednost pronájmu a pravidelným měsíčním splátkám před přímou koupí vozu. Operativní leasing, tedy lze chápat jako nájemný vztah, ve kterém pronajímatel ponechává nájemci předmět během předem dohodnuté doby a ten mu za to hradí platby nájemného. Výhodou v tomto případě je, že se nemusíme starat o povinné ručení, dálniční známky, povinný servis vozu, výměnu pneumatik a podobně. půjčovna dodávek Brno

Má operativní leasing nějaké výhody?

Jednou z velmi důležitých předností operativního leasingu a to zejména  v podnikání, je zajištění předmětu nájmu i v případě nepředvídatelných situací. V praxi to vlastně znamená, že může dojít k nečekanému výpadku pronajatého vozidla a náhrada je poskytována i v tomto případě. Pokud se auto jednoduše porouchá, máme nárok na nový vůz a naše podnikání tak nebude nijak narušeno.

Dodávky užitkové, ale také osobní a obytné

Na trhu můžeme dnes najít několik druhů a typů dodávek, které mají široké využití. Užitkové dodávky mohou být k převozu jakéhokoliv nákladu, můžeme se díky těmto dodávkám také svépomocí přestěhovat, využít jejich vhodnou velikost můžeme i pro naše podnikání, a další a další možnosti. Výhodou těchto dodávek je, že v případě nepříznivého počasí nám náklad nezmokne a nijak se neznehodnotí. Také co se týká velikosti je taková dodávka větším pomocníkem a to například ve srovnání s přívěsným vozíkem. Dodávky užitkové máme tedy nejen klasické skříňové, ale i plachtové a chladící pro případ, že bychom potřebovali převoz rychle kazících potravin. Dodávky osobní nebo obytné patří do skupiny vozů, které jsou vhodné pro převoz osob, ale i pro skvělou dovolenou. Potřebujete rychle vyřešit, jak přepravit hromadně větší počet svých pracovníků na školení, které je v okresním městě? Rádi by jste vzali celou rodinu na výlet do jižních Čech, ale nemáte dostatečně velký vůz? Osobní dodávky jsou tím správným a hlavně rychlým řešením pro tyto případy. Ne jinak tomu je i u obytných dodávek. Ty jsou velmi populární a oblíbené zejména v západní Evropě, ale postupně se jejich obliba dostala i k nám. jejich velkou výhodou je, že jsou opravdu komfortně zařízené a cestování v nich se tak stává dokonalým dobrodružstvím nejen pro malé, ale i pro velké cestovatele.