Havarijní službu či pohotovost mohou vykonávat velice zkušení instalatéři v oboru. Důležitá je praxe trpělivost a zručnost. Tento druh instalatérské práce je náročný v tom že při havarijních situací nelze počítat s možností dokoupení chybějícího materiálu a musí se tedy instalatér spolehnou často na vlastní zkušenost s podobnou situací a vyřešit ji alternativním způsobem.  

Někdy při havárii či poruše se hraje o čas

Zastavit hlavní přívod vody či ventilů na stoupačce od topení je někdy dost problematické. Nezkušený Instalatér Topenář může uchopit hasák sika kleště a silou dotáhnout hlavní přívod vody do baráku. A je to tady stržený hlavní ventil, někdy povolený spoj na polyetylenové trubce, případně právě opak, ventil nejde zase povolit a postit voda do baráku (stržené sedlo ventilu).

Malíři - Ostrava

Cit při povolování a dotahování spojů, hlavně při zásahu do starých rozvodů

Havarijní situace se převážně stávají na starých rozvodech vody a topení. Dále na starých zařizovacích předmětech vodovodní baterie ventily sroubení a nejhorší je ucpaná ležatá kanalizace v 10 patrovém činžovním domě (hlavně pro ty co bydlí v přízemí).  

Rada na závěr

Je důležité si uvědomit to, pokud nemám zkušenosti s montáží a údržbou vody a topení nikdy se do toho nepouštět. Stává se díky povolování ventilů urvaná PPR trubka ve zdi, stržený ventil na přívodu vody, prasklá nástěnka za baterií při (snadném povolení baterie).