Venkovní nábytek má svá specifika, která jsou dána jeho částečně odlišným užíváním a náročnějším podmínkám, kterým je vystavený. Také je nutno počítat s jeho uskladněním, nebo aspoň zakrytím mimo sezónu a případným převážením například na chatu, kde se koná oslava, nebo jen grilování s přáteli. Pokud tedy kupujete zahradní židle, stůl, nebo celý set, pak je třeba na tyto záležitosti myslet.

Venkovní nábytek na balkon by měl být dobře uskladnitelný

Zná to každý, kdo někdy bydlel v bytě- každý centimetr podlahy se počítá a je třeba fungovat efektivně tak, abychom místo využili co možná nejlépe. Pokud jste zvyklý se často pohybovat na balkoně, pak je vhodné na něj pořizovat takové židle a stolek, které snadno složíte a vytvoříte si tak větší prostor, ve kterém můžete zrovna manévrovat. Pokud Vám stačí malé posezení, pak je zajímavou možností pořízení skládacího balkonového stolku na zábradlí, který po složení nezabere prakticky žádné místo. Na odložení kávy, drinku, nebo například knížky Vám ale bohatě stačí. Pokud kupujete nábytek na balkon, pak zjišťujte, jaké má rozměry (především výšku) ve složeném stavu- na zimu je totiž vhodné ho uschovat do bytu, aby Vám co nejdéle vydržel v dobrém stavu a vzhledu. Pokud mají židle a stůl po složení malou výšku, pak je můžete na zimu pohodlně schovat například pod postel, nebo do šatny atd.

A co židle a stůl na terasu?

V případě nákupu nábytku na terasu je třeba si zejména ujasnit, jestli ho chcete využívat primárně jako jídelní set při grilování, nebo třeba venkovním obědě, případně půjde spíše o odpočinkový kout. V případě jídelního setu jsou vhodné především dřevěné a kovové zahradní židle s klasickým vysokým stolem. Pokud rádi zvete přátele, ale přitom nemáte na Vaší terase prostor nazbyt, pak můžeme jednoznačně doporučit rozkládací stůl, který lze roztáhnout běžně o cca 50 cm a ta vytvořit dodatečná 2 místa k sezení. Pokud chcete na terase spíše relaxovat, pak bude ideální zahradní sedací souprava s nízkým stolkem a možnostmi sezení i ležení. Tyto zahradní sedací soupravy doporučujeme kupovat spíše s odnímatelnými polstry, které lze uschovat v případě nepříznivého počasí, případně jejich potahy vyprat.