Máte v plánu rekonstrukci kotelny v bytovém či rodinném domě a hledáte spolehlivou společnost, která zrealizuje vše potřebné? Chcete vědět, jaký rozsah služeb může nabídnout instalatér či topenář? Rekonstrukce bytového domu, rodinného domu nebo bytu, ale i samotná stavba nové budovy vyžaduje mnoho náležitostí, které jsou ke spokojenému životu potřeba. Jsou především inženýrské sítě, bez kterých se žádný objekt neobejde. Připojení na plyn, kanalizaci, vodu a elektřinu jsou zkrátka náležitosti běžné domácnosti. Mnohdy je ale velmi těžké sehnat spolehlivé řemeslníky, kteří se o ten zbytek dobře postarají. Na trhu služeb je sice široký výběr řemeslníků a firem, které se touto problematikou zabývají, ale ne všichni jsou seriózní a jejich práce kvalitní.

Instalotherm

Jak najít spolehlivého řemeslníka

Instalatér je jistě velmi důležitým řemeslníkem, jehož práce zahrnuje nejen práci s vodou, ale člověk se na něj může obrátit i v případě, že jsou potřeba rozvody plynu nebo výměna radiátorů. Instalatér je tedy všestranný člověk. Samotný výběr vhodného instalatéra je individuální a hodně záleží na požadavcích zákazníka a nabídce řemeslníka. Ne všichni totiž nabízejí kompletní servis instalatérský, topenářských prací. A o tom je třeba se zmínit hned na začátku požadavku. Dále rovněž není pravidlem, že firma s nejdelší praxí pracuje spolehlivě, kvalitně a rychle. Hodně záleží na referencích zákazníků, kteří tyto služby využili dříve. Také je vhodné se pobavit o ceně. Spolehlivý instalatér nebo jakýkoliv jiný řemeslník může sdělit předběžnou kalkulaci.

Co vše zahrnují instalatérské práce

Každý instalatér má samozřejmě svůj seznam prací, které vykonává v rámci svých služeb. Nabídka je tedy individuální. Ovšem základem jsou například rozvody vody, patří sem určitě montáž vodoměrů, montáž regulátorů tlaku vody, dále pak připojení elektrospotřebičů, jako je pračka a myčka. K instalatérským pracím patří i montáž sanitárního zařízení, sazení vany, toalety, sprchového koutu a podobně. Je třeba dodržet spád odpadu k odtoku vody, protože i zde může dojít k pochybení ze strany instalatéra, který toto pravidlo nedodrží.

Jak vyřešit takový problém s ucpanou kanalizací?

Dobrý a spolehlivý instalatér pozná příčinu těchto problémů. Nejsou ojedinělé a stávají se v každé domácnosti. Příčinou neprůchodnosti potrubí mohou být vhozené předměty, které tak vlastně vůbec nepatří. Jsou to většinou vlhčené ubrousky, dětské pleny a hygienické potřeby, které do odpadu, do záchodu a jinam prostě nepatří. K tomu se přidají zbytky jídla, které obsahují mastnotu a tuky, jenž obalí stěny potrubí. Tím vznikne většinou zatvrdlá krusta, která je příčinou neprůchodnosti potrubí. Ovšem v některých případech se také může jednat o prorostlé kořeny stromů, jenž brání pravidelnému odtoku vody. Samozřejmě i na kanalizaci se podepisuje stáří, proto instalatéři ve starých rodinných domech často rekonstruují jak kanalizace, tak kompletní rozvody vody.