Přemýšlíte, jak se efektivně zbavit vlhkosti ve svém domě? Dříve, než se pustíte do složitých stavebních oprav, přečtěte si výhody chemické injektáže. Tato metoda je velice účinná, šetrná a zároveň cenově dostupná.

Proč se ve zdech objevuje vlhkost?

Zvláště starší rodinné domy trpí na neustále se objevující vlhkostí v obvodových, potažmo i ve vnitřních zdech. Většinou za tyto problémy může špatná izolace. Pokud je poškozená hydroizolace, nebo zcela chybí, dochází k průniku vlhkosti do zdiva formou kapilární vzlínající vlhkosti. Jinými slovy to znamená, že zdivo není chráněné žádnou vodoodpudivou bariérou, která by okolní vlhkost zadržela. Výsledkem tohoto vlivu jsou pak na zdech viditelné mokré mapy, výkvěty solí, či plísně, tvořící se na povrchu zdiva. Destrukce omítkového systému se projevuje v různých stádiích. Dalším nezanedbatelným projevem vlhkého zdiva jsou teplotní a energetické ztráty.   Chemické injekáže

Věděli jste, že vlhké zdivo má negativní vliv na vaše zdraví?

Pokud se vám na zdech neustále objevují mokré mapy a je v nich dokonce patrná plíseň, zbystřete. Pobývání a užívání takto postižených prostor je samozřejmě nepříjemné už pouze na první pohled, protože napadené zdi vlhkostí hyzdí náš interiér, ale také jsou nevhodné z hlediska zdraví. Vlhké zdi jsou živnou půdou pro plísně, které se šíří vzduchem po interiéru a ty následně vdechujeme. V uvedeném případě je nezbytné zajistit soubor účinných opatření, která by špatný stav účinně vyřešily a zároveň také zabezpečily, že se podobná situace znovu neobjeví.

Jak odstranit vlhkost ze zdí účinně a jednou pro vždy?

Už jste se před časem snažili odstranit nevzhledné mokré mapy pomocí oklepáním omítky až na cihlu, ale po čase se opět vlhkost na povrchu omítky objevila znova? Pak je nutné provést hydroizolaci. Ideální variantou je injektáž zdiva. Díky této metodě dochází k rovnoměrnému a kompaktnímu vyplnění kapilárních pórů vhodnou injektážní hmotou. Ta následně funguje jako vodoodpudivá bariéra chránící zdivo od vlhkosti a z ní plynoucích problémů. Nejdříve je však nutné vybrat vhodnou chemii, která je aplikována do zdí. Při volbě vhodného a kvalitního prostředku dokáže být chemická injektáž zdiva velmi účinná a odstraní příčinu nepříjemností spojených s vlhkostí zdiva. Základním předpokladem je však odborný přístup a použití osvědčených materiálů, které za svá léta existence prokázaly vysokou účinnost a spolehlivost. Naši odborníci vám rádi pomohou s výběrem vhodné chemické injektáže a provedou odbornou aplikaci, aniž byste museli řešit složité stavební úpravy ve svém domě.