Parkety, to slovo v mnohých vyvolává spíše retro styl sedmdesátých a osmdesátých let minulého století, ale můžeme všechny ubezpečit, že jejich éra ještě neskončila. Parketová podlaha představuje i v dnešní moderní době jednu z nejkvalitnějších a nejpevnějších podlah vůbec. Dřevo samo o sobě je velice oblíbený materiál nejen pro stavbu, ale i pro interiér a lidé si pořizují nejrůznější vybavení ze dřeva a podlahy nejsou výjimkou. Pokud ale schováváme pod starým koberce, právě takové dřevěné parkety, měli bychom vědět, že schováváme vlastně poklad. Staré parkety se dají velice dobře renovovat a tak proč bychom měli utrácet finanční prostředky za jiný druh podlahy, když v tomto případě můžeme mít dokonalou podlahu v podobě parketových ornamentů. Renovaceparketpraha.cz - dokonalá podlaha v každém detailu.

Dřevo

Jak všichni jistě víme, dřevo je přírodní materiál, který se pro stavbu používal již před stovkami let. Jeho obliba neztratila na síle a tak se můžeme kochat nejen z dřevěných suvenýrů, ale i z dokonalých dřevěných srubů, dřevěných podlah, dřevěného nábytku a jiných předmětů či objektů. Co se týká parket, tak ty můžeme vidět nejen u nás doma, ale také v historických budovách, zámečcích a jiných šlechtických sídlech, kde podlaha byla doslova dominantou místnosti. Tehdejší mistři si dali opravdu záležet na svém díle a vytvořili dokonalou a pevnou podlahu třeba i ze tří druhů dřeva, kdy jejich kombinace vytvořila harmonickou mozaiku. Dřevo je také velmi příjemné na dotyk, má velmi dobré tepelně izolační vlastnosti, je skvělé nejen pro stavbu domu, ale i pro dekorace a navíc nádherně voní.

Renovace parket - renovaceparketpraha.cz

Abychom nemuseli parketovou podlahu měnit, můžeme se pustit do její renovace. Za předpokladu samozřejmě, že nebude vykazovat stopa hniloby nebo jiných neopravitelných závad. Taková renovace parketové podlahy není nic jednoduchého a tak bychom se do takové práce určitě neměli pustit sami na vlastní pěst. Trh služeb nám dnes nabízí velké množství firem, například renovaceparketpraha.cz ,které nabízejí nejrůznější práce všeho druhu. Mezi ně patří i renovace parket. Jejich odborné zkušenosti jsou jistě v tomto směru vítány a také disponují potřebným vybavením, které je tady potřeba. Samotná renovace si vyžaduje několik etap práce a musíme postupovat podle technologického postupu, jinak by hrozilo poškození parket.

Broušení a tmelení jsou nezbytné

U renovace parket je důležité broušení. Povrch tak zbavíme starého laku, nečistot a škrábanců. Pokud najdeme mezery mezi jednotlivými parketovými dílci, je třeba všechny tyto nedostatky odstranit. Můžeme použít speciální tmel, kterým vyplníme nejen mezery, ale i škrábance po domácích mazlíčcích, prohlubně aj. Tmel se po zaschnutí musí dobře znovu vybrousit. Podlaha tak získává finální podobu, ale ještě nějaká úprava je přece jen nutná. Parkety se musejí vysát od přebytečného prachu a poté můžeme parkety nalakovat nebo navoskovat. Renovaceparketpraha.cz - renovace se vším všudy.

Vosk nebo lak

Vrstva vosku pomůže chránit povrch před mechanickým poškozením a také před pronikáním vlhkosti do hlubších vrstev dřeva, aby byla podlaha hustší a odolnější. lakování je nejpoužívanějším způsobech ochrany parket, ale je třeba brát v úvahu i to, že se lakování provádí v několika vrstvách. Lak chrání stejně jako vosk, parkety před poškozením. Renovaceparketpraha.cz - podlaha v dobrých rukou.