Ti z nás, kdo mají na své zahradě bazén, jistě potvrdí, že v horkých letních dnech je vodní dovádění skvělou relaxací. Ovšem čištění bazénu už tak moc zábavné není. Každodenní čištění pomocí sítka, které zachytí hmyz nebo různé nečistoty nás může bavit možná talár dní. Pak se snažíme najít optimální řešení, abychom se již tímto zabývat nemuseli.

Krycí plachta na bazén a její využití

Všichni majitelé bazénů si každoročně přejí, aby se nemuselo věnovat příliš moc času jeho údržbě. K tomu samozřejmě řadíme i to, že se musíme starat o kvalitu a čistotu vody. Nejlepším možným řešením je bezesporu bazénová krycí plachta na bazén. Ta zajistí vodní dovádění aniž bychom se museli starat o čistotu vody, navíc tak prodloužíme koupací sezónu. Krycí plachty jsou tak jednodušším a také levnějším řešením zakrytování našeho venkovního bazénu.

Plachty na bazén pro naše pohodlí

Jelikož máme všichni rádi pohodlí a určitý komfort, tak takové krycí bazénové plachty jsou jedním s mnoha prostředků, jak k pohodlí spokojeně dojít. Mají několik předností, které je třeba určitě zdůraznit, neboť krycí plachty jsou dnes velmi oblíbenou součástí bazénů. Především jde o již zmíněnou kvalitu a čistotu vody. Asi by nás nebavilo, každý den čistit bazén jen proto, že jsme si nepořídili nějakou krycí plachtu. Sítko je sice dobrým pomocníkem, ale pokud chceme mít vše pořádku a chceme se v létě vykoupat a dovádět, musíme proto také něco udělat. Taková plachta na bazén nám dokáže ušetřit nejen spoustu času, ale také nervů a v neposlední řadě i peněz. Ušetříme totiž i za spotřebu bazénové chemii. Vzhledem k tomu, že díky krycí plachtě pomaleji voda vypařuje, nemusíme spotřebovat tolik bazénové chemie, což nám ušetří nějakou korunu.

Jednoduchá a snadná manipulace

Bazénové plachty nejsou nikterak složité na své rozložení a následné uchycení například v zakotvených kolících. Lze je také snadno a poměrně rychle zase složit. Plachta na bazén je k dostání také s odtokovým sítkem, ale jde to samozřejmě i bez něj. Plachta na bazén je z velmi pevného materiálu, který nepropouští vodu, takže je velmi odolná i vůči povětrnostním podmínkám. Navíc jsou k dostání v různých velikostech a to také na zakázku. Podle našeho přání nám firma může zajistit nejen plachtu různého rozměru, ale tak různé barvy a dokonce i tvaru. Obdélníková klasika je dnes pouhým standardem, je možné pořídit si na zakázku bazénovou plachtu atypického tvaru.

Možnosti krycích plachet na bazén

Na trhu je dnes široký sortiment bazénových krycích plachet, které splňují všechny naše požadavky. Slouží tedy k ochraně jak zapuštěného, tak i nadzemního bazénu. Nemusíme se obávat nečistot různého původu a tím výrazně sami sobě usnadníme práci a ušetříme čas. Existují i plachty solární, které mají za úkol vodu v bazénu ohřát. Fungují na skoro stejném principu, jako solární panely. Voda v bazénu je pak příjemná a my se můžeme radovat z vodních radovánek s rodinou. Krycí bazénové plachty se jistě vyplatí.