Chceme -li rekonstruovat byt, musíme myslet také na to, že se každá rekonstrukce začíná od podlahy. Je proto nezbytné uvědomit si, jakou podlahu lze do dané místnosti realizovat a pokud si nevíme rady, jistě nám v to pomohou odborníci, kteří ví, jak svou práci dělat dobře. Pokud chceme pro svůj byt podlahovou krytinu, která by kombinovala vlastnosti jako je estetika, síla, trvanlivost, odolnost proti vlhkosti, odolnost proti oděru a vliv ultrafialových paprsků, měli bychom se zaměřit na vinyl. Pokladkapodlahpraha.cz - odpornost a profesionalita.

Proč zrovna vinyl

Jde o blízkého příbuzného známého linolea, ale s daleko pozitivnějšími vlastnostmi. Vinylová podlaha je výborné univerzální podlahové řešení v obytných a komerčních budovách, jeho cena je  přijatelná a materiál je velmi praktický. Kvůli speciální vícevrstvé struktuře a ochranné vrstvě je křemenný vinyl odolný proti opotřebení, vydrží i těžší zatížení, nevyžaduje zvláštní péči. Povrch napodobuje dřevěné, keramické nebo kamenné podlahy, správná geometrie a speciálně vybrané textury vytvářejí různé vizuální efekty. Vinylová podlaha není na trhu dlouho a mnozí se obávali, že jde jen o přeměnu klasického linolea. V současné době se můžeme setkat se širokou škálou barev a různých vzorů, které nám dokonale budou dominovat v našem bytě. Pokladkapodlahpraha.cz - kvalita odvedené práce.

Vinylová podlaha a její výhody

Určitě se ptáme také na výhody, které vinylové podlahy mají. Podle toho si také můžeme přizpůsobit naše rozhodnutí, jakou podlahu si do bytu pořídíme.
  • Odolnost proti opotřebení. Vinyl je pevný a silný materiál, odolávají mechanickému poškození, odolné proti oděru, poškrábání a trhlinám. Je ale zejména velmi vhodný pro místnosti s vyšší vlhkostí, tedy do koupelny, kuchyně nebo chodby.
  • Udržitelnost. Výhodná vlastnost modulárního formátu spočívá v tom, že pokud je produkt poškozen, je panel snadno demontovatelný a na jeho místo je položen nový díl podlahy.
  • Zvuková izolace. Vinylová podlaha je pokládána od začátku do konce - díky chráněným spojům a jednotnému materiálu se zlepšují zvukově izolační vlastnosti.
  • Dlouhověkost. Křemenné vinylové podlahy jsou trvanlivé díky své praktičnosti, odolnosti vůči vlhkosti.
  • Jednoduchý styl. Montáž na jakýkoli povrch s minimální přípravou, použití vinylového lepidla, které je bezpečné pro zdraví, není nutná speciální velká odborná znalost.

Pokládka vinylové podlahy - pokladkapodlahpraha.cz

Jestliže jsme se rozhodli právě pro vinyl, můžeme si vybrat několik způsobů pokládky. Tou první je velmi jednoduchá pokládka v podobě samolepících vinylových dlaždic, které mají na spodní straně ochrannou fólii. Ta se strhne a lepící stranou se díl vinylu přilepí na podklad. V tomto případě můžeme zapojit i svou fantazii, protože se nám nabízí velké možnosti, jak vytvořit s jednotlivých dílců dokonalou podlahu v podobě mozaiky nebo šachovnice. Platí samozřejmě, že nic se nemá přehánět a tak vhodnou možností, jak se přesvědčit, zda náš nápad se šachovnicovou podlahou bude ten pravý, můžeme si jednotlivé dílce poskládat  "nanečisto". Pokladkapodlahpraha.cz - máme vám co nabídnout! Další možností, jak položit vinylovou podlahu je celoplošným lepením. Tady jsou k dispozici jednotlivé role, které se přilepí na předem očištěný podklad, kde jsme rozprostřeli speciální podlahové lepidlo. Na závěr se doporučuje vinyl uhladit například korkovou destičkou v požadované tloušťce, která nám pomáhá vytlačit vzduch a uhladit povrch. Poslední možností je pokládky vinylu zaklikávacím způsobem, který je typický spíš pro laminát. jednotlivé dílce mají po boku drážku, do které se zaklikává další díl. Pokladkapodlahpraha.cz - kvalitní služby a odborná péče.