Relaxační lehátko Vám zpříjemní chvíle na zahradě

Máte zařízenou zahradu, postavenou terasu, ale něco Vám chybí ke spokojenosti? Tou maličkostí by mohlo být zahradní relaxační lehátko, které Vám poskytne široké možnosti odpočinku a navíc se při správném výběru stane i ozdobou Vašich venkovních prostor. Ale jak a podle jakých kritérií lehátko vybírat?

Rozdělení zahradních lehátek podle typu materiálu

Zahradní lehátka lze rozdělit z různých hledisek, kdy asi tím nejzásadnějším je materiál, ze kterého je vyrobeno. Materiál lehátka má vliv nejen na jeho vzhled, ale také na to, jak se na něm budete cítit. Klasikou jsou už plastová zahradní lehátka, která vynikají nízkou cenou, vysokou výdrží a lehkou konstrukcí. O něco dražší jsou kovová zahradní lehátka s hliníkovým rámem a textilní výplní, která jsou pevnější, mají delší životnost, ale především vynikají velmi prodyšným výpletem, takže jsou pohodlná i v horkých letních dnech. Jsou proto perfektní volbou například pro relax u bazénu. V dnešní době se těší velké oblibě lehátka z umělého ratanu, která spojují kvalitu, nízké požadavky na údržbu a dlouhou životnost plastového nábytku s přírodním vzhledem dřeva, nebo pleteného nábytku. Jsou k dostání buď v levnější variantě z lisovaného plastu, nebo v dražším vyplétaném provedení. Dřevěná zahradní lehátka jsou pak klasikou, která se na zahradách objevuje už několik desítek, ne-li stovek let a jejich základní výhodou je přírodní materiál, který se do venkovních prostor perfektně hodí. Nevýhodou jsou pak vyšší nároky na údržbu.

Měkké polstrování Vám zpříjemní ležení na lehátku

Především pro zahradní relaxační lehátka z kovu, nebo ze dřeva lze doporučit měkké polstrování, které zvýší pohodlí při odpočinku, ale také dodá lehátku další designový prvek a umožní jej lépe zakomponovat do zahrady (barvu polstrování lehátka doporučujeme sladit s dalšími prvky okolo- např. s barvou bazénové fólie, barvou fasády domu, barvou dekorativních květináčů okolo terasy apod.).