Renovace parket Praha

údržba parket Praha

Parkety patřili v dřívějších dobách k celkem rozšířeným podlahám, ale dnes nejsou výjimkou i v moderních interiérech. Působí nejen příjemně, ale dokážou i zaujmout svým designem. Dřevěné parkety jsou z kvalitního dřeva a nemusíme mít obavu, že je po několika letech budeme muset zkrátka vyměnit. Stačí je zrenovovat a můžeme mít podlahu opět jako novou.

Jak na renovaci parket

Každá podlaha a to ať už dřevěná nebo laminátová se časem opotřebuje a je právě nutná buď renovace nebo její výměna. To platí i o parketách. Ty byly již v minulosti velmi oblíbené a některé vydržely dokonce i staletí. Vzpomeňme staré zámky, kde parkety byly dominantou místností. Stačí se jen dobře a správně o podlahu starat a vydrží nám několik desítek let.

Spolupráce s profesionální odbornou firmou, která se renovací dřevěných podlah a parket zabývá nám ušetří nejen spoustu práce, ale i starostí a peněz. Mnohdy nám samotná renovace vyjde levněji, než bychom museli investovat do nové podlahy. A pokud jsou parkety v dobrém stavu a je potřeba jen jemná úprava, aby vzhled vynikl, není důvod podlahu měnit.

Rozsah poškození parket zjistí technik

Odborníci nám dobře poradí, co je nutné udělat, abychom předešly problémům při renovaci. Najít spolehlivou firmu není obtížné. Na trhu působí několik desítek takových firem a my si v našem okolí vybere tu, která nám nejvíce vyhovuje a to po všech stránkách.

Pokud jsou parkety silně poškozené a je třeba některé prkna vyjmout a znovu přilepit, musíme dbát na to, aby byl povrch, na který musíme prkna znovu přilepit správně ošetřen a odstraněny nečistoty. Následně se může vytmelit veškerý prostor, který vznikl ve spojích, různé rýhy i dolíky, které vznikly opotřebením a po zatvrdnutí se pak může podlaha důkladně vybrousit. Profesionální firmy mají k dispozici moderní a spolehlivou brousící techniku, bez které by se tato práce dělat nemohla. Povrch parket je pak dokonale hladký a přizpůsoben tak, aby bylo možné je následně nalakovat nebo jinak ošetřit.

renovace parket Praha

renovace parket Praha

Dokonalý vzhled parket

Aby byl výsledek celé renovace parket dokonalý a my se mohli kochat krásnou podlahou podtrhující náš vkus, práce musí být perfektní. Zaměstnanci odborných firem si musejí doslova trochu pohrát s celkovou strukturou dřevěných parket, vyrovnat veškeré nerovnosti, zatmelit spáry mezi jednotlivými parketami tam, kde to renovace vyžaduje. Mnohdy až mravenčí práce je pak ale po právu odměněna dokonalým hladkým vzhledem, který ještě umocníme koncovým ošetření, jako je lakování, voskování nebo olejování.