Parkety jsou velkolepé, ale rozmarné podlahové krytiny. V minulosti byly dominantou historických budov a šlechtických sídel. Ale těšit se z jejich dokonalosti můžeme i dnes. Parkety patří stále k těch dokonalých a pevným podlahám, které můžeme v našemu interiéru mít. Jestliže máme dokonce staré parkety schované pod kobercem, je nejvyšší čas je oprášit a zrenovovat. Ale i s pečlivou péčí pomocí moderních prostředků se vzhled podlahy v průběhu času zhoršuje, objevují se různé vady. Včasná oprava podlahy nám umožní udržovat parketovou podlahu v bytě estetickou a funkční. [caption id="attachment_1288" align="aligncenter" width="1024"]Renovace parket Praha Renovace parket Praha[/caption]

Oprava parket - renovaceparketpraha.cz

Správně položená parketa vypadá esteticky příjemně a atraktivně, její životnost je navíc mnohem vyšší než u ostatních podlah. Logickou otázkou ovšem je, jak takovou parketovou podlahu opravit. Oprava starých parket nejčastěji zahrnuje především obnovu povrchu a to odstraněním výmol, škrábanců, mezer a jiných nedostatků. Důvody takového vzhledu jsou běžné, jde zejména o  mechanické poškození,  pohyb nábytku,  chůze po podlaze v nevhodných botách, stopy po zvířecích drápech atd. K takovému poškození může dojít i na relativně nové podlaze v důsledku nesprávného použití. Odstranění malých škrábanců, které výrazně ovlivňují estetiku nátěru, je poměrně jednoduché, pokud k tomu používáme speciální retušovací tužku. Posílení výsledku pomůže zpracování obnovených oblastí tužky tenkou vrstvou laku. Renovaceparketpraha.cz - spolehlivost a profesionalita.

Pro výskyt závad může být několik důvodů:

  • vysoká vlhkost v interiéru
  • nekvalitní parketové lepidlo
  • nekvalitní dřevo
  • chyby během instalace
  • mechanické poškození
renovaceparketpraha.cz Opravné práce lze provádět velmi rychle a efektivně, bez zbytečných nákladů. A přesto je někdy nutné provést generální opravu. Za tímto účelem je třeba následovat několik kroků. Pro takovou práci obvykle potřebujete malou sadu nástrojů a materiálů: tmely, tmely na parketovou podlahu, speciální stroj na broušení povrchu podlahy, laky a vosk. Ovšem v případech renovace parketové podlahy je mnohem lepším řešením spolehnout se na profesionální firmy, například renovaceparketpraha.cz ,které se právě renovacemi zabývají. Mají odborné zkušenosti, disponují náležitým nářadím a nedostatky mohou být vyřešeny.  

Etapy práce

Jako první je potřeba odstranit starý lak a nátěr, veškeré nečistoty z povrchu. To se provádí broušením na hrubo. V tomto případě je také možné, že se podlaha zmenší si o 2 mm. Podlaha dokonce i změní svůj vzhled a odstín. To je dobré znamení. Máme tak prostor pro další etapu renovace. Poté musíme povrch parkety zkontrolovat, vytmelit mezery mezi jednotlivými parketovými dílci, prohlubně i díry, které se za tu dobu používání objevily. Jestliže narazíme na parkety, kde se opravdu nedá nic zachránit, je nutné je vyměnit. Stačí jen parketu vyloupnout, vyčistit podklad, vyhladit a nalepit parketu novou. Renovaceparketpraha.cz - se vším si poradí. Pokud máme parkety vytmeleny, musíme je opět vybrousit, tentokrát do hladka. Nakonec musíme parkety ošetřit, vhodný je lak nebo vosk.