Renovovat podlahu? Možností je mnoho

Podlahu nemusíme hned vyměňovat za novou. Jestliže chceme mít dokonalou a kvalitní podlahu stále jako novou, musíme ji dobře udržovat, kvalitně ošetřovat, ale také ji můžeme renovovat. O možnostech renovace podlahy nám veškeré informace může poskytnout odpovídající odborná firma, kterých je na trhu mnoho.

Co renovací získáme

Pokud se tedy rozhodneme pro renovaci podlahy a to jakoukoliv, získáme tím nejen podlahu jako novou, ale můžeme si ušetřit spoustu času, práce i peněz. Renovace nám může poskytnout kvalitní stav naší podlahy, který pak odpovídá našim požadavkům a klidnému a spokojenému bydlení.

Dřevěná podlaha má výdrž

Pokud máme doma dřevěnou podlahu, máme doma kvalitu a pohodlí. Dřevo velmi dobře vypadá a to nejen na podlaze, má svoji strukturu a je velmi originální. Kromě toho, že jde o oblíbený materiál i na podlaze má ještě jednu vynikající výhodu, může se při poškození jednoduše přebrousit a natřít, takže nám vydrží ještě dlouhá léta. Proto je renovace dřevěné podlahy určitě vhodným řešením pro její obnovu.

Renovace dřevěné podlahy

Míru poškození dřevěné podlahy a její následnou renovaci nám spolehlivě poradí odborný technik specializované firmy. Dřevěná podlaha a její rozsah poškození má několik variant údržby a renovace. Pokud je podlaha jen poškrábaná a mírně poškozená postačí zde jen hloubkové čištění a ochranná vrstva. U středního poškození dřevěné podlahy se musí povrch vyčistit, jemně sbrousit a následně navoskovat nebo naolejovat. V případě silného poškození se podlaha musí nejen vyčistit, ale také zatmelit, několikrát sbrousit a poté lakovat či olejovat a to ve více vrstvách. U extra silného poškození dřevěné podlahy jde o kompletní renovaci podlahy od tmelení, několik broušení a následnou povrchovou úpravu.

Renovovat se dá prakticky každá podlaha

Nemusíme renovovat jen dřevěnou podlahu. Znovu dokonalý vzhled můžeme dát lité podlaze nebo podlaze minerální. Záleží samozřejmě na rozsahu poškození. Lité podlahy se časem mohou vydrolit nebo popraskat. Tady je také renovace možná. Musíme zvolit správný technologický postup, vyrovnat celý povrch a nakonec i dokonalý ochranný povrchový nátěr. Renovace minerální podlahy, jako je žula nebo kámen je rovněž možná. Tyto hladké povrchy se renovují leštěním či broušením diamantem a leštícím práškem. Podlaha má tak dokonalý hladký povrch, je lesklá a vyhladí veškeré póry.

Renovace podlahy je možná pro všechny druhy podlah. Tato práce je ovšem náročná a vyžaduje odbornost, praxi a zkušenosti.