Závlaha je důležitá pro pěkný vzhled okrasné zahrady a dobrou úrodu v zahradě užitkové. I když můžete zahradu zalévat konví nebo hadicí, systém automatického zalévání je snazší, ušetří vám spoustu času, vody i peněz, protože je úspornější.   Metoda automatického zavlažování se hodí zejména na velké plochy. Mikrozálivku ve formě kapkové závlahy zase oceníte u předzahrádek, teras nebo solitérů. Pokud si chceme pořídit plně automatizované zavlažování, oceníte ho hlavně v době, kdy chcete odjet na dovolenou. Systém vás totiž u toho vůbec nepotřebuje. Automatický zavlažovací systém navíc tvoří příjemné mikroklima, které rostlinám prospívá.   Správná zahrada

Automatický zavlažovací systém

Zkuste začít zalévat bez námahy a starostí. Vůbec totiž nemusíte být u toho, když se automatické zavlažování spustí. Velkou předností závlahového systému je značná úspora vody a tím i peněz díky rovnoměrné a cílené závlaze. Při zálivce v nočních nebo ranních hodinách navíc dosáhnete minimalizace odparů vody a rostliny nedostanou teplotní šok. Šetrnější způsob zálivky zajistí mnohem lepší využití vody. Automatická regulace intenzity závlahy, dešťové senzory a čidla vlhkosti půdy, umí sami odhadnout, kdy a kolik zalévat. Zbude vám mnoho ušetřeného času ve srovnání s ručním zaléváním na rodinu a koníčky. Díky úsporám je návratnost investic rychlá.

Pořiďte si automatické zavlažování do zahrady, skleníku i na terasu

Závlahové systémy se centrálně řídí ovládací jednotkou se snadnou obsluhou. Na závlahový systém myslete už v době hrubé stavby domu a před celkovou úpravou zahrady a zahrňte jej do projektu. Pro automatické zavlažování trávníku se využívají výsuvné trysky, které nebrání sekačce. Rozvod částí pro automatickou závlahu ale může zasahovat třeba do venkovní dlažby, kde je třeba připravit podklad i s průchody pro potrubí, elektřinu a kabeláž pod dlažbou. Závlahový systém lze nainstalovat i do založené zahrady. Odborná firma vám doporučí vhodný typ, ovládací jednotku i způsobu připojení a posoudí kapacitu zdroje vody.