Vodovodní baterie je nejdůležitější část vybavení v koupelně, kuchyni, ale i na WC. Montážní postup umyvadlové baterie dřezové vanové či sprchové, je pro odborníka poměrně jednoduchá práce, ale i někteří „odborníci“ umí i tuto běžnou práci pokazit. Profesionální vyučený instalatér si s tímto jednoduše poradí. Instalatér vždy dbá na kvalitu práce, jelikož nepotřebuje vyřizovat reklamace. Instalatéři Ostrava

Na co si dát pozor

Montáž baterie umyvadlové dřezové vanové sprchové (stojánkové či nástěnné) je v dnešní době vzhledem k různým druhům upevnění problém, a to pro nezkušeného v oboru může znamenat havárii vody, uzavření hlavního uzávěru a čekání na příjezd instalatéra, třeba i 14 dní. Navíc při demontáži samotné baterie, můžete snadno ukroutit plastové trubky ve zdi, a to potom stojí o mnoho více. Sekání do zdi oprava PPR trubky, dále zazdění položení obkladu, který již nemáte a poté konečně montáž vodovodní baterie. Zkušený instalatér vždy pozná, kdy hrozí při demontáži poškození trubky či závitu a zná možnosti, jak povolit zarezlé spoje - například zahřátím.

Cena vodovodní baterie

Ceny vodovodních baterií jsou velmi různorodé, ale kvalita se nedá určit podle ceny. Určitou zárukou kvality je samotná doba záruční, která se pohybuje nejčastěji od 2 let po 7 let. U českých výrobců bývá záruka právě i těch 7 let, což je rozhodně zárukou kvality. Já osobně preferuji řadu metal se zárukou 5 až 7 let. Pokud zákazník chce vodovodní baterii levnější, mám již odzkoušené neznačkové baterie, které jsou zpracováním a materiálem vhodné jako náhrada levnější řady českých výrobců. Zase cena je někdy tak nízká, že už při poruše se vyplatí koupit novou baterii.