Toto je otázka každého, kdo si koupil pračku tak v podstatě každého. V žádném případě není těžké propojit odpad a vodu do pračky za ideálních podmínek. Zasunout na pračkový sifón odpadní hadici a napouštěcí hadici na vodu dotáhnout na pračkový napouštěcí ventil. Zdá se tedy že instalatér není potřeba. Instalatéři Ostrava

Nečekané události při zapojení

I když máme už zabudovaný pračkový ventil na vodu, a i pod omítkoví či vnější nebo sifón s pračkovým odpadem, mohou nastat problémy a to: Nedostatečná těsnost těsnění, které budete velmi špatně a dlouho shánět. Zapojení pračky a netěsnost uzavírání ventilu, následná výměna ventilu, který nejde povolit, jelikož nějaký šikula dotáhl velmi silně ventil na konec závitu. Při montáži netěsní konopí či umělé vlákno a kape v závitu ventilu. Není zabudován žádný pračkový sifón. Jsou krátké hadice a jak propojit hadici odpadní s další hadicí třeba od myčky, nejdou uzavřít hlavní uzavírací ventily na vodě atd.  

Doporučení, co může nastat instalatér vyřeší

Nezdá se, ale při sebemenším náznaku výše uvedených problémů volejte vždy instalatéra. Voda je prevít, jak se říká, stačí špatně napakovat závit ventilu a máme problém s vytopenými sousedy a velkou škodou na majetku. Vyučená instalatér s živnostenským oprávněním, ručí a je pojištěn na tyto možné problémy, ale hlavně musí vše znát a je obeznámen s riziky, proto udělá vše co nejlépe aby nemusel sám mít starosti s další opravou.